www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Anthrax - sněť slezinná

Kód zboží:
pl_GMEU-PD-0015
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 4 ks
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
Přestože anthrax vyvolává hrozivou představu biologických zbraní, je to kdysi běžné onemocnění způsobované bakterií Bacillus anthracis. Tato bakterie se nachází v půdě a vytváří endospory, odolné buňky schopné dlouho přežívat v nepříznivých podmínkách. Nemoc postihuje hlavně pasoucí se zvířata, jako jsou koně, kozy, ovce a hovězí dobytek. Pátá morová rána, popisovaná v Bibli (rozsáhlé uhynutí hospodářských zvířat), může odpovídat právě epidemii anthraxu – stejně jako šestá morová rána, jejíž popis mluví o kožních vředech, typicky se objevující po kontaktu lidské kůže s infikovaným zvířetem nebo živočišným produktem.
Skoro všechny lidské nákazy anthraxem se projevují na kůži. Tyto infekce jsou vzácné, málokdy smrtelné a víceméně nejsou nakažlivé. Oproti tomu infekce trávicího ústrojí a plic následkem požití nebo vdechnutí anthraxu může být smrtelná.
Protože bakterie anthraxu nejsou přenosné a mohou vytvářet odolné a dlouho přežívající buňky, které mohou být smrtelné, byl dlouho považován za hlavního kandidáta na výrobu biologických zbraní. Naštěstí je výroba velkého množství endospor velmi obtížná a nebezpečná. Kromě toho nejrozšířenější metody používané k rozptýlení infekční látky by významně oslabily její koncentraci, zatímco k nakažení anthraxem je zapotřebí právě intenzivnímu vystavení se této látce.
Omezené množství očkovacích látek proti anthraxu je dnes k dispozici lidem, kteří jsou vystaveni zvýšenému riziku infekce, jako jsou vojáci nebo veterináři. Experimentální důkazy navíc svědčí o tom, že okamžitá léčba antibiotiky jako je Ciprofloxacin může efektivně odvrátit následky působení antraxu – a pomáhá zabránit novodobé epidemii biblických rozměrů.

Rozměr:
  výška:    9 cm
  šířka:      6 cm
  délka:   14 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2021
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.