www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 20000 produktů

Artritida

Kód zboží:
pl_GMUS-PD-0017
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 12 ks
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
K odeslání po 1.8.2021

Artritida je onemocnění kloubů a jedna z hlavních příčin invalidity. Toto běžné onemocnění způsobuje zánět, což má za následek bolest a ztuhlost, která se s věkem zhoršuje. Artritida je jednou z nejstarších známých chorob. To bylo objeveno v pozůstatcích lidí žijících před více než 500 000 lety. Dokonce i psi, kočky a další zvířata mohou mít artritidu. Artritida je složitější a pestřejší než si většina lidí uvědomuje. Existuje mnoho forem, které ovlivňují lidi různými způsoby. Společným ukazatelem je zánět a tuhost spojů.

Mezi nejčastější typy artritidy patří osteoartritida (OA) a revmatoidní artritida (RA). OA je bolestivé, degenerativní onemocnění kloubů, které typicky zahrnuje kolena, boky, ruce, krk nebo záda. RA je autoimunitní onemocnění, při kterém se vlastní imunitní systém těla rozpadne a omylem napadá klouby. Příčina není zcela pochopena, ale důkazy naznačují, že se jedná o geny, hormony a faktory prostředí. Pokud nezůstane bez kontroly, RA může poškodit chrupavku i kosti. Ztráta chrupavky sníží vzdálenost mezi kostmi. Klouby se uvolní a jsou nestabilní, nepohyblivé, deformované a bolestivé.

Artritida může významně ohrozit kvalitu života a dokonce zvýšit riziko předčasné smrti. Zatímco mnoho lidí připouští bolesti a ztuhlost, je nezbytné přesně diagnostikovat artritidu co nejdříve. To pomůže kontrolovat nemoc a zlepšit výsledky. Léky, chirurgie a další léčby artritidy typicky snižují zánět, zmírňují symptomy, zabraňují nevratnému poškození kloubů a zlepšují pohodu.
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2021
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.