CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Atletická noha

Kód zboží: GMEU-PD-0020
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Trichophyton mentagrophytes

Mykóza nohou neboli atletická noha byla v minulosti připisována hmyzímu kousnutí. (V lékařské latině se používá název tinea pedis neboli chodidlový červ.) Ale v 19. století skupina vědců přišla na to, že za tuto plísňovou infekci mohou mikroorganismy! Ačkoliv vyrážku na chodidlech mohou mít na svědomí nejrůznější druhy hub, druh Trichophyton mentagrophytes způsobuje silné svědění a rozpraskanou kůži typicky mezi čtvrtým a pátým prstem na noze.
Atletická noha je jedno z nejběžnějších houbových onemocnění nohou. I když je infekce rozšířená zejména u mužské populace, téměř 70% lidí se s ní někdy potýká. Naštěstí existuje množství zásypů a krémů, které ji pomáhají porazit – u závažných případů je pak potřeba léků na předpis, aby mykóze zasadily poslední úder.
Samozřejmě si bakterie T. mentagrophytes nevybírá jenom sportovce! Zbožňuje teplo, vlhké prostředí šaten a bazénů -  a oblast mezi vašimi prsty u nohou. Boty hrají také velkou roli ve vytváření ideálních podmínek, ve kterých se houbám daří: o atletické noze prakticky neuslyšíte tam, kde se chodí naboso.
Pokud mykózu přesto chytíte, berte to sportovně – a nechoďte bosi.

Rozměr:
  výška:  16 cm
  šířka:   11 cm
  hloubka: 4 cm

Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.