Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 12000 produktů

Bílá myška

Kód zboží:
pl_GMEU-PD-0805
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 13 ks
Cena za ks s DPH
375,- Kč
ks
Slovo myš je odvozeno od sanskrtského „mush“ a znamená „něco ukrást“. Ale jestliže myši domácí kdysi chodili našim předkům na obilí, v moderní době mají lidem daleko víc co nabídnout: laboratorní myš je opomíjený hrdina moderní medicíny a faktem je, že milióny lidí by bez ní doslova nemohli žít.
Samozřejmě, že obrovské množství octomilek a háďátek C. elegans také přispělo svým dílem a prokázalo lidstvu obrovskou službu. Ale na mnoho otázek, týkající se genetiky, imunologie, výzkumu rakoviny a testování léčiv, mohou poskytnout odpovědi jenom savci příbuzní člověku. A myši patří mezi nejmenší savce, množí se a vyvíjejí se rychle (a hojně), samci jsou pro mláďata neškodní (což jejich množení usnadňuje), a mají jednoduchou a nekomplikovanou povahu.
Ale naneštěstí jako lidé cítíme, že máme s těmito myšími příbuznými společné pouto, a jejich využití pro naše poznání tak vyvolává morální a etické otázky. Je pravda, že některé myší rody nám obětovaly i stovky generací svých příbuzných. (Rod myší BALB/c, jehož předek zaujal pozornost doktora H. J. Bagga u obchodníka se zvířaty v Ohiu už v roce 1918, poskytl lidem vůbec nejšlechetnější služby.)
Ale bez ohledu na to, jestli naše smrtelnost může ospravedlnit morálku, měli bychom myším přiznat patřičnou zásluhu a být vděční těm malým tvorům, kterým tolik dlužíme.
A možná, že kousek sýra pak čas od času není tak vysoká cena?

Rozměr:
  výška:   13 cm
  šířka:      6 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2020
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.