CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Břišní tyfus

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0760
EAN: 874665006246
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 2 ks
Po jednom nebo dvou týdnech inkubační doby onemocnění, způsobeného bakterií Salmonella typhi, udeří tyfová horečka doprovázená krvácivými červenými skvrnami na hrudníku a břiše, vředy na střevech a extrémně vysokou horečkou, která může trvat i déle než měsíc. Neléčené onemocnění může mít až 20% úmrtnost.
Naštěstí dnes existují očkovací látky, které mají až 70% účinnost. A přestože infekce břišního tyfu projevuje určitou odolnost vůči antibiotikům, obvykle na tuto léčbu reaguje.
I když je dnes břišní tyfus vzácný, na přelomu 20. století byl daleko běžnější. Tak běžný, že stačilo, aby se jedna kuchařka z New Yorku, Mary Mallonová, stala jeho přenašečem. Jak se stěhovala z domácnosti do domácnosti, její zaměstnavatelé jeden po druhém onemocněli. Vždy popírala, že by někdy měla tuto nemoc (a opravdu, lehké případy břišního tyfu mohou být zaměněny s chřipkou), ale newyorští úředníci ji přesto nechali otestovat, přišli na to, že je nositelem infekce a nařídili jí karanténu. Mary Mallonová nakonec byla propuštěna, ale okamžitě přijala falešné jméno a vrátila se ke svému povolání. Později byla zadržena znovu, ale bohužel až poté, co nakazila řadu lidí – a nechala za sebou několik mrtvých.
Ačkoliv i jiným zdravým přenašečům se podařilo neúmyslně nakazit další lidi, odmítnutí Tyfové Mary spolupracovat s úředníky však nezapomenutelně spojilo právě její jméno s infekcí břišního tyfu.

Rozměr:
  výška:   15 cm (25 cm)
  šířka:      5 cm
  hloubka: 3 cm
Cena: 255 Kč

Doporučujeme

T4

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
www.plysak.cz

www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 
Stále fungujeme.  Přepravní služby i výdejní místa Zásilkovny také.  Osobní odběr na Praze 4 také.  Pokud máte nějaké specifické požadavky, neváhejte nás kontaktovat.


Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.