www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 14000 produktů
Naše výdejní místo v Praze je i dále otevřené v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Černý mravenec

Kód zboží:
pl_GMEU-PD-0065
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 1 ks
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
Téměř všichni mravenci na světě jsou samičky! Kromě toho s více jak 10 tisíci druhy jsou mravenci jedním z nejúspěšnějších tvorů na Zemi.
Mravenčí kolonie je založena, když královna vylétne ze svého domova, najde si druha a začne klást vajíčka. Skoro ze všech těchto vajíček se líhnou mravenčí samičky. Ačkoliv každá z těchto dcer má genetický potenciál stát se po zásluze královnou, chemické výměšky vládnoucí královny, stejně jako strava a prostředí, znemožní jejich vývoj a samičky zůstanou neplodné.
Rozrůstající se rodina mravenčích samiček tvoří kolonie, které obstarávají mnoho úkolů pro celou mravenčí společnost, jako je budování a chránění hnízd, shánění potravy a péče o mladá vajíčka a mravence.
Když je kolonie konečně dost velká, královna naklade několik neoplodněných vajíček, z kterých se stanou samčí mravenci neboli trubci – a několika samičím vajíčkům je umožněno, aby z nich dospěly královny. Trubci a nové královny mají křídla, a v chemicky řízeném pářícím rituálu zvaném svatební tanec, se všichni v živém roji vznesou do vzduchu a soutěží o vzájemnou pozornost.
Většina mravenčích samců se rychle stane potravou ptáků - a ti štastlivci, kteří přežijí a splní svůj účel, rychle podlehnou smrti.
Zatímco královny se zbaví křídel, nakladou vajíčka, a plně se věnují kralování, ke kterému byly předurčeny.

Rozměr:
  výška:    4 cm
  šířka:   20 cm (5 cm)
  délka:  17 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2020
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.