CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Cholera

Kód zboží: GMUS-PD-0140
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 4 kusů
Vibrio cholerae

Choleru neměl nikdo nikdy v lásce. A navzdory příběhu v knize Gabriela Garcíi Márqueze, trápení z nešťastné lásky jsou ve skutečnosti zanedbatelné ve srovnání s nepříjemnostmi způsobenými infekcí bakterie V. cholerae.
Když tato bakterie přenášená vodou pronásleduje svou oběť, produkuje toxin, který útočí na vnitřní epitelovou vrstvu malého střeva. Ano, nepříjemný pocit víření v oblasti břicha může vzdáleně evokovat útrapy nešťastné lásky - ale už méně připomíná rychlý nástup nepolevujícího průjmu a nebezpečně nízkého krevního tlaku. Navíc málokterý zamilovaný trpí tak silnou dehydratací, že by jeho tělo upadlo do šoku, což v případě cholery bývá někdy předzvěstí rychlé smrti, která může nastat do jednoho dne. I když je pravda, že vášeň může mít občas tragické následky, úmrtnost je nízká ve srovnání s infekcí cholery, kdy může pravděpodobnost úmrtí dosáhnout až 60 %, pokud se infekce neléčí.
Naštěstí během posledních 100 let se cholera stává stále vzácnější. Stolice je hlavní přenašeč cholery, a v zemích, které mají moderní potrubní rozvody a systém pro čištění vody, je cholera prakticky neznámá.
Pokud se někde příležitostně objeví, cholera je sotva záležitostí pro moderní medicínu. Postiženým se v nemocnicích může dostat správné hydratace, a pokud je potřeba, antibiotik. (V nouzi pomůže domácí řešení spočívající v konzumaci vody, cukru, jedlé soli, sody na pečení a ovoce, které může pomoct obnovit hladinu elektrolytů.)
Bohužel problémy s láskou, na rozdíl od cholery, se ještě nikdy spravit nepodařilo – a dosud není ani známa žádná léčba.


Rozměr:
  délka:    14 cm (26 cm)
  výška:     4 cm
  šířka:       4 cm


Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.