Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů

Estrogen

Kód zboží:
pl_GMUS-HT-2052
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 16 ks
Cena za ks s DPH
350,- Kč
ks
Estrogen je ženský pohlavní hormon zodpovědný za fungování menstruačního cyklu, oplodnění a těhotenství. Během puberty stoupají hladiny estrogenu, aby podpořily vývoj prsou, širších boků a dalších sekundárních pohlavních charakteristik žen.
 
Stejně jako všechny hormony je estrogen chemický posel vylučovaný jednou tělesnou tkání, která cestuje do jiné tkáně a ovlivňuje růst a chování. Hormony se vylučují v dávkách v množstvích, která se mění každou hodinu a denně, a také v průběhu těhotenství a menstruačního cyklu. Během tohoto cyklu vytváří estrogen prostředí vhodné pro oplodnění, včetně růstu děložní výstelky. Je-li ženské vajíčko oplodněno, estrogen pracuje s progesteronem, dalším hormonem, aby zastavil ovulaci. Pokud vajíčko není oplodněno, snižuje se hladina estrogenu a začíná menstruace.
 
U žen je estrogen většinou produkován ve vaječnících. Folikuly stimulující hormon (FSH) stimuluje vaječníky k produkci estrogenu. U žen i mužů je estrogen tvořen také tukovými buňkami, nadledvinami a jinými tkáněmi, ale v mnohem menším množství. Estrogen je vlastně třída různých hormonů, z nichž každý má specifické funkce. Existují čtyři hlavní typy: estradiol, estriol, estetrol a estron. Estradiol se tvoří ve vaječnících a je primárním estrogenem. Estriol je produkován v placentě během těhotenství. Estetrol se také vyskytuje pouze během těhotenství a je vytvářen fetální játry. Estron je rozšířený v celém těle a je přítomen po menopauze.
 
Kromě své reprodukční funkce je estrogen důležitý také pro metabolismus bílkovin, zadržování vody a tvorbu kostí. Při práci s vitamínem D a vápníkem pomáhá estrogen rozkládat a obnovovat kostní tkáň. Hladiny estrogenu klesají po menopauze, když ženy přestanou menstruovat. S méně estrogenem se proces obnovy kostí zpomaluje. Proto jsou ženy s věkem náchylnější k rozvoji osteoporózy. Snížení hladiny estrogenu může také vést k návalům horka, svědění, suchosti a vážným stavům včetně zvýšeného rizika srdečních chorob.
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2020
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.