CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Gangréna

Kód zboží: GMEU-PD-0295
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Clostridium perfringens

Přestože gangréna vyvolává představu nebezpečí spojeného s hrdinskými činy na válečném poli, tato infekce charakteristická hrůzným rozkladem a odumíráním měkké tkáně může potkat kohokoliv a kdekoliv.
Dva nejčastější druhy gangrény neboli sněti jsou suchá a vlhká sněť. O suché sněti mluvíme, když je krevní oběh v některých částech těla přerušen. Postižené oblasti těla vysychají, až nakonec zčernají tím, jak se tkáň pomalu mumifikuje. Suchá gangréna se obvykle objevuje na prstech rukou a nohou, často u starších lidí a diabetiků.
K vlhké gangréně dochází, když je přerušený krevní oběh doprovázen infekcí. Často za ni mohou bakterie jako je clostridium perfringens, která pod kůží vytváří toxické plyny. I když se vlhká sněť objevuje obvykle následkem vážného zranění, úrazu nebo po operaci, zmíněné bakterie jsou velmi rozšířené a infekce se může objevit víceméně samovolně. Šíří se extrémně rychle, a pokud se neléčí, může mít fatální důsledky.
I když se sněť dá léčit, může to být komplikované a může vás to stát ruku nebo nohu – a to doslova. Často je zapotřebí nitrožilních antibiotik a infikované oblasti se musí chirurgicky odstranit, aby se zabránilo šíření sněti.
Dávejte si tedy pozor na varovné příznaky, jako jsou nepolevující bolesti, ztráta citlivosti končetin, otoky nebo podivné zabarvení kůže. Protože život je sám o sobě boj a vy se přece nechcete prát jen o holý život.

Rozměr:
  výška:  13 cm
  šířka:     8 cm
  hloubka: 4 cm

Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.