CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

HIV

Kód zboží: GMEU-PD-0400
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Human Immunodeficiency Virus

HIV (virus lidské imunitní nedostatečnosti) je virus, který zabíjí buňky CD4 neboli pomocné lymfocyty T, jež tělu pomáhají bojovat s infekcemi. Jakmile byl narušen imunitní systém těla, vyvine se u člověka AIDS (syndrom získaného selhání imunity). 

HIV se vyskytuje v tělních tekutinách a může se přenášet, když tyto přijdou do styku s poraněnou kůží nebo sliznicemi nenakažené osoby. Zdaleka nejobvyklejším způsobem přenosu jsou:

    • Sexuální styk s nakaženou osobou 
    • Sdílení jehel nebo injekčních stříkaček (především při injekčním užívání drog) s někým, kdo je nakažený
    • Během těhotenství či porodu na děti z matek s nákazou HIV nebo po porodu při kojení

I když existují další možnosti přenosu, jako je náhodné propíchnutí kůže infikovanými jehlami ve zdravotnickém prostředí, když se infikovaná krev dostane do otevřené rány (či očí nebo nosu) zdravotnického personálu, při kontaktu s infikovanou krví při půjčování žiletek nebo zubních kartáčků v domácnosti, jsou velmi vzácné. Studovala se i kousnutí hmyzem a kontakt s potem osoby s infekcí HIV, ale zjistilo se, že tam rizika v podstatě neexistují. Studie ukázaly, že pouhé vysušení tekutin s nákazou HIV snižuje přítomnost viru o 90-99 %.

Zlepšené léčebné postupy sice pomáhají některým pacientům s AIDS žít déle a v lepším zdraví, ale očkování proti HIV a léčba AIDS neexistují. 


Rozměr:
  průměr:   9 cm
 

Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.