CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Infekční žloutenka

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0380
EAN: 874665005966
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 5 ks
Virová hepatitida neboli zánět jater má několik druhů, typ A (VHA) je primárně přenášen kontaminovanými potravinami (často v rozvojových zemích), nebo přímým kontaktem s nakaženým člověkem. Onemocnění je akutní a relativně mírné, i když mezi jeho projevy patří žloutenka, únava, nevolnost a horečka. Očkovací látky jsou dostupné.
Virová hepatitida typu B (VHB) se přenáší tělními tekutinami a je daleko závažnější. Chronické onemocnění jater způsobené hepatitidou typu B končí u 15-20% chronických pacientů smrtí. Velmi se doporučuje aplikace dostupných očkovacích látek.
Virová hepatitida typu C (VHC) je zřejmě nejnebezpečnější virovou hepatitidou. Podobně jako typ B je přenášena tělními tekutinami. U 70% chronicky postižených způsobuje těžké poškození jater, přičemž neexistují žádné očkovací látky. U 80% infikovaných nejsou rozpoznatelné žádné příznaky ani signály nemoci – to znamená, že nejsou ohroženi jenom oni, ale mohou nemoc bezděčně přenést i na ostatní. Následující skupiny jsou nejvíce ohrožené a doporučuje se jim testování na hepatitidu:
  • injekční uživatelé drog -  mnoho infekcí je způsobeno nelegálními injekčními drogami
  • pacienti, kterým byla provedena transfuze krve před rokem 1992 (než byly zavedeny testy dárců)
  • lidé s nediagnostikovanými jaterními potížemi
  • kojenci narození infikovaným matkám
Virová hepatitida typu D (VHD) je podobná typu B a objevuje se pouze za jeho přítomnosti, takže ochrana očkovacími látkami pro hepatitidu typu D je v případě potřeby dostupná.
Virová hepatitida typu E (VHE) je poměrně mírná a nemívá chronický průběh. Je přenášena podobně jako typ A a je provázena i podobnými příznaky. Přesto očkovací látky proti tomuto typu neexistují.
Virové hepatitidy typu F (VHF) a G (VHG) jsou infekce způsobené nově rozpoznanými viry, jejich spojení s jaterními onemocněními zůstává sporné.

Rozměr:
  výška:    9 cm
  šířka:     9 cm
  hloubka: 9 cm
Cena: 255 Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysak.cz

https://www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.