CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Kapavka

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0150
EAN: 874665005829
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 8 ks
Kapavka čili gonorrhea je jednou z nejběžnějších sexuálně přenosných nemocí.

Podle Světové zdravotnické organizace způsobuje gonorrhea „infekce zejména močové trubice u mužů a děložního hrdla u žen, i když může napadat také extragenitální sliznice včetně ústní části hltanu a řiť a konečník jako celek“. Česky řečeno způsobuje svědění, pálení, bolest a nápadné výtoky z postižených míst.

Příznaky se obvykle vyskytnou zhruba do týdne od nákazy, u velkého množství případů – zejména u žen – nelze žádné symptomy pozorovat. To nejen napomáhá šíření nemoci, ale neléčená kapavka může způsobit zánětlivé onemocnění pánve, po němž mohou zůstat jizvy na děloze, zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství, a nakonec způsobuje neplodnost. Děti narozené infikovaným matkám mohou navíc trpět slepotou a život ohrožujícími infekcemi krve. Kapavková infekce může také zvýšit risk přenosu HIV až o 500 procent.

Gonorrheu běžně přenášejí mladí dospělí, a protože se šíří téměř výhradně pohlavní aktivitou, prvotním rizikovým faktorem je promiskuita.

U lidí, kteří se vystavili riziku, jsou nezbytné testy: ve většině případů lze kapavku vyléčit jednou dávkou antibiotik. Ještě ale netleskejte: nejenže se začínají objevovat rezistentní kmeny, ale pokud došlo k poškození reprodukčních orgánů, antibiotika je nenapraví.  


Rozměr:
  výška:  17 cm
  šířka:     5 cm
Cena: 255 Kč

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
www.plysak.cz

www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.