CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Klíčenka - Chřipka

Kód zboží: GMUS-KEY-0290
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Klíčenka s plastovým přívěškem.

Orthomyxovirus

Chřipka zvaná též influenza je infekce dýchacího ústrojí způsobená kmeny chřipkových virů orthomyxoviridae. Slovo „influenza“ pochází z italského výrazu pro vliv – z dob, kdy si lidé mysleli, že hvězdy ovlivňují propuknutí epidemie!  

Chřipku každoročně dostane 5 – 40 % populace. Naštěstí se většina lidí za pár týdnů zcela zotaví. A ještě lepší je, že existuje jen asi tucet různých chřipkových virů, takže byly vyvinuty vakcíny, které mají až 90 % účinnost jako prevence infekce.

Očkování nebo „chřipkové injekce“ je nejlepší absolvovat na podzim, než začne chřipková sezóna, protože může trvat několik týdnů, než se naplno rozvine jejich účinnost. (K výrobě vakcín se ale používají vajíčka, takže lidé s alergií na vajíčka by se neměli nechat očkovat.)

V roce 1918, ještě než se objevily vakcíny, došlo k celosvětové pandemii španělské chřipky. Zabila dvacet milionů lidí. Dnes bychom nejspíš měli děkovat našim šťastným hvězdám za vakcíny!


Rozměr:
  výška:  7 cm
Cena: 135,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.