CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Klíčenka - E. Coli

Kód zboží: pl_GMUS-KP-0220
EAN: 874665009018
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 8 ks
Klíčenka s plastovým přívěškem.
 
Bakterii Escherichia coli určil v roce 1885 rakouský lékař Theodor von Escherich. Její bičíky (porost, jenž může vyrazit kdekoli na jejím těle) se mohou vlnit a pohánět ji vpřed rychlostí porovnatelnou ve světě bakterií s torpédem.
 
Mnohé kmeny E. coli jsou neškodné a ve velkých počtech přítomné v lidském a zvířecím střevě. E. coli navíc patří k nejprostudovanějším ze všech stvoření. Nejen že je všudypřítomná, ale snadno se kultivuje. Za ideálních podmínek se může dělit každých 20 minut, z jediné buňky jich může za méně než 10 hodin vzniknout přes miliardu!
 
E. coli však může také uniknout mimo lidský a zvířecí střevní trakt a způsobit jak močové, tak vážné břišní infekce. A určité kmeny (jako neblaze proslulý O157:H7) ovšem mohou způsobit i otravu jídla.
 
Přemnožení E. coli se připisuje různým příčinám (jako je nepasterizované mléko a kontaminovaná voda), ale mezi nejběžnější příčiny patří nedovařené mleté hovězí. Ke kontaminaci zpravidla dochází na jatkách, když se vnitřní bakterie dobytka nedopatřením dostanou do styku s povrchem hovězího. Proces mletí pak distribuuje bakterie v mase, kde je pravděpodobnější, že zůstane nedovařené.
 
Protože ke kontaminaci E. coli stačí velmi málo bakterií, kontaminované maso vypadá a je cítit normálně. Jestliže jste tedy masožravci, nejjistější cestou, jak nepřijít s E. coli zblízka do styku, je maso důkladně tepelně upravit a nechat si steak pořádně propéct. 
 
 Rozměr:
  výška:  4 cm (8cm s přívěškem bez chapadýlek)
  šířka:   7 cm
Cena: 135 Kč

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
www.plysak.cz

www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.