CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Klíčenka - Měnavka

Kód zboží: pl_GMUS-KEY-0011
EAN: 0846869004571
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 20 ks
Klíčenka s plastovým přívěškem.

Amoeba proteus

Slovo amoeba pochází z řeckého výrazu, který znamená „měnit se“ – a měňavka velká byla pojmenována po řeckém bohu moří Próteovi, jenž dokázal měnit svou podobu, aby unikl svým pronásledovatelům. Jedna z nejběžnějších měňavek na světě, měňavka velká, neustále mění svůj tvar a barvu podle prostředí, ve kterém se zrovna rozpíná!
Poprvé objeveny v roce 1755, měňavky jsou dnes široce známými jednobuněčnými živočichy. Pohybují se pomocí vysunování panožek („nepravých nožek“), za kterými přitahují své tělo. Tohoto pohybu dosahují cirkulací endoplazmů a ektoplazmů uvnitř buněčného těla.
Jinak proslulé měňavky většinou žijí svůj poklidný život na dně rybníků, i když bývají také běžným předmětem vědeckého zkoumání. Vědci totiž zjistili, že měňavky mají neobvykle dlouhý genom, tedy genetickou informaci uloženou v DNA – přes stokrát delší než je lidský genom, ačkoliv význam této délky je stále neznámý.
Průměrná délka života měňavky je o něco málo delší než dva dny. Ale protože se rozmnožují dělením (nebo štěpením), jsou měňavky víceméně nesmrtelné. Kromě nešťastných náhod. Nebo vyhladovění. Aby se tomu vyhnuly, když dostanou hlad, doslova svojí oběti vysají tělo i duši. Obejmou oběť svýma panožkama a nasají ji do sebe.
Naštěstí i obrovské měňavky jsou dlouhé jen jeden milimetr – jenom ostatní mikrobi mají důvod se obávat takového zabijáka jako je měňavka.

Rozměr:
výška - 7cm
Cena: 135 Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysak.cz

https://www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.