CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Klíčenka - Zika

Kód zboží: GMUS-KEY-0835
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Klíčenka s plastovým přívěškem.

Zika je virus, který způsobuje nemoc známou jako virus Zika. Ta se přenáší na lidi, především kousnutím infikovaného komára Aedes aegypti, který může šířit také další endemická onemocnění, jako je horečka dengue, nemoc chikungunya, žlutá zimnice a některá další. 
Zika se vyskytuje převážně v místech, kde tento komár žije: v tropické Africe, Asii a Americe. 
Zika byl objeven v roce 1947 v pralese Zika nedaleko Entebbe v Ugandě u opic. První případy nákazy u člověka byly hlášeny o sedm let později v Nigérii roku 1954. Inkubační doba je 3–12 dní a symptomy jsou obvykle mírné (60–80 % postižených nevykazuje žádné symptomy), podobné těm z jiných nemocí (horečka, vyrážka, bolest kloubů), takže v mnoha případech nebyla Zika rozpoznána od jiných nemocí. 
V roce 2015 se výskyt viru Zika v Brazílii shodoval s dramatickým nárůstem vrozených vad. Virus Zika totiž způsobuje vážné poruchy plodu včetně mikrocefalie, která se projevuje zakrněním nebo předčasným ukončením růstu mozku. Od té doby se virus Zika rychle rozšířil i do dalších zemí (např. Kolumbie, Ekvádoru, Paraguaye, Panamy, Mexika). V roce 2016 US CDC dokonce vydal varování pro těhotné ženy, aby necestovaly. Zvýšení počtu obyvatel a cestování pomohlo šířit tuto vzácnou chorobu. 
Zatím neexistuje žádná specifická léčba nebo vakcína, takže je lepší se vyhnout kousnutí komára Aedes aegypti, který je většinou aktivní během dopoledne a dne. Samozřejmě, že komár Anopheles způsobující malárii je zase většinou aktivní v noci, takže ve skutečnosti neexistuje správný čas, pokud jde o komáry.
 
Bezpečnostní opatření: odstraňte veškeré plastové visačky a stuhy. 
Určeno pro děti od 3 let.

Rozměry:
Průměr - 5 cm
 

Cena: 135,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.