www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 14000 produktů
Naše výdejní místo v Praze je i dále otevřené v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Klíště

Kód zboží:
pl_GMEU-PD-0745
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 19 ks
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
Ve většině temných lesů a travnatých luk se nacházejí drobná klíšťata, která pátrají po krvi. Tito malí upíři mohou být velcí jako špendlíkové hlavičky nebo až jako bobule hroznového vína.

Mají zvláštní schopnost vnímat teplo a oxid uhličitý, a to díky tomu, že se na chodidlech předních nohou nachází tzv. Hallerův orgán (detekce CO2 ). Dobře tak identifikují trasy a cesty, kde se jejich oběti budou pravděpodobně procházet. Jakmile se člověk nebo zvíře klíštěte dotkne, to se okamžitě reflexivně přichytí a zakotví se pomocí ozubeného hypostomu v kůži. Hypostom ("chobotek") je hlavní součástí ústního ústrojí klíšťat. Jedná se o dlátovitý útvar pokrytý dozadu otočenými zoubky.

Dospělá klíšťata se nejčastěji vyskytují v trávě vysoké od dvaceti centimetrů do jednoho metru na stoncích, popř. na nízkých keřících, kde uchycena za zadní nohy trpělivě čekají až se budou moci zakousnout do krku jejich oběti (nebo jakékoliv jiného vhodného místa na těle) a pít krev, dokud nebudou nasyceny. Nebo odstraněny. Vzhledem ke tvaru hypostomu je neúčinnou metodou vytahování klíšťat kroucením, vhodnější je vyviklání. Klíště je přitom potřeba uchopit pinzetou co nejblíže k pokožce a postupovat opatrně, aby nedošlo k utržení hlavy a ústní ústrojí nezůstalo v kůži.
Klíště není hmyz, ale je z kmene členovců, třída pavoukovci. Má ochranný chininový štít, díky kterému je tvrdý a není snadné jej rozmáčknout. Tak se bez obav mohou přisát a krmit hodiny až dny (max. 2 týdny). Většina klíšťat se přisaje, nají a pustí sami cca po necelé hodině.

Klíště obecné není jen parazit sající krev, ale může také přenášet nebezpečné nemoci – lymskou boreliózu, klíšťovou encefalitidu a další vč. patogenních mikroorganizmů (babéziózu, bartonelózu nebo tularémii). Všechny tyto choroby mohou vést k trvalému těžkému poškození zdraví.
 
Musíte  odolat pokušení probodnout tomuto upírovi kůlem srdce. Koupel v alkoholu by Vám mohlo umožnit bezpečně odhodit klíště – snad i se stroužkem česneku. :)
 
Rozměr:
  výška:     4 cm
  šířka:      9 cm
  délka:   15 cm (20 cm)
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2020
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.