CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Kmenová buňka

Kód zboží: pl_GMUS-PD-0725
EAN: 846869000771
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 10 ks
Buňky v těle se vesměs specializují na konkrétní funkce, jako je buzení elektrických impulsů v mozku nebo přenos kyslíku v krvi – či trávení vašeho oběda! Kmenové buňky jsou však velmi zvláštní buňky, protože se nijak nespecializují, ledaže zůstávají připravené, ochotné a schopné stát se jednoho dne čímkoli bude potřeba.

V několika prvních dnech lidského života je samozřejmě ihned zapotřebí spousta buněčných stavebních prací, aby vás daly dohromady. Kmenové buňky začnou jednat a rozliší se na nesčíslné množství buněk, které vás dělají tím, kým jste. Říká se jim pluripotentní, protože se dokáží diferencovat do jakéhokoli typu buněk chtějí.

Ale tak jako Peter Pan nechtějí být některé z těchto embryonálních kmenových buněk ničím jiným, než čím jsou. Odmítají vyrůst a raději zůstanou kmenovými buňkami, třebaže kolem nich roste dospělý člověk.

Většina z těchto dospělých (nebo somatických) kmenových buněk se časem diferencuje na specializované buňky, i když tou dobou je jejich představivost omezuje, aby se staly buňkami jako tkáň, ve které žijí, a svědomitě opravovaly škody, k nimž v průběhu života došlo.

Avšak u některých je to jinak, a vědci by se jim moc rádi dostali na kobylku a zjistili, co je  motivuje. Ve skutečnosti už vědci přišli na to, jak u somatických kmenových buněk docílit  větší dětskost a obnovení pluripotentních sil.

Protože mohou-li se buňky skutečně stát čímkoli chtějí, opravdu existuje lákavá možnost věčného mládí.Rozměr:
  výška:    7 cm
  šířka:    13 cm
  hloubka: 7 cm
Cena: 255 Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysak.cz

https://www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.