Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů

Krevní destičky

Kód zboží:
pl_GMUS-PD-0573
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 3 ks
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
Krevní destičky neboli trombocyty jsou nejmenšími buňkami (nebo spíš buněčnými útvary) v krvi. Pod mikroskopem obvykle vypadají jako malé disky nebo talíře!
Primární účel krevních destiček je zabránit krvácení tvorbou krevních sraženin. Krevní destičky cirkulují v krevním řečišti a obvykle kloužou podél hladkého povrchu krevních cév, aniž by se na nich zachytily. Když je hladká stěna narušená, krevní destičky se aktivují: zvětší se, přilnou na nechráněné zdrsněné místo a roztáhnou vlákna, která pomůžou utěsnit trhliny.
Člověk má průměrně mezi 150 až 400 tisíci krevních destiček v každé kapce (mikrolitru) krve. Ale když koncentrace krevních destiček klesne na abnormálně nízkou úroveň (v případě, kdy je tvorba krevních destiček v kostní dřeni nedostatečná, nebo proto, že absorpce krevních destiček tělem je příliš rychlá), tvorba krevních sraženin se může narušit a může nastat krvácení. Na druhé straně pokud je tvorba krevních destiček příliš rychlá nebo jejich absorpce pomalá, hladina krevních destiček se zvýší na miliony v jednom mikrolitru, což může mít za následek samovolnou tvorbu krevních sraženin a následně srdeční infarkt a mrtvici. A dokonce pokud je hustota krevních destiček normální, krevní destičky se můžou stát dysfunkčními díky dědičným dispozicím, nemocem, nebo přítomností látek v těle jako je aspirin, které mohou krevní destičky modifikovat.
Naštěstí existují různé metody léčby, které můžou pomoci napravit hladinu a funkčnost krevních destiček. Pokud je to nutné, je navíc možné provést transfuzi krevních destiček – díky mnoha dárcům krve, kteří neustále doplňují krevní zásoby.

Rozměr:
  výška:   10 cm (15 cm)
  šířka:     11 cm
  hloubka:  2 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2020
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.