CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Lamblie střevní

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0320
EAN: 874665005935
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 12 ks
Lamblie střevní je parazitický prvok většinou získaný při rekreačním koupání v jezerech a řekách ve volné přírodě. Turisti a táborníci jsou obvyklými přenašeči, někdy se infekci lambliózy neboli giardiózy říká také cestovatelský průjem. S lambliemi se můžete setkat i v bazénech a horkých lázních, nemluvě o kontaminované pitné vodě a potravinách. Některé odhady dokonce naznačují, že lamblií je nakaženo až 20% světové populace!
Tvrdá skořápka umožňuje lamblii se uchytit a přežít kdekoliv, ale jako doma se cítí hlavně ve střevech lidí a zvířat. Stejně snadno však mohou být tito paraziti ze svého střevního ráje vyloučeni - obvyklou cestou. Odtékající vodou se pak dostávají do okolních jezer a potoků.
(Dětské plenky jsou běžným prostředkem přenosu lamblií do bazénů a horkých lázní – stejně jako na přebalovací pulty v jeslích, kde čas od času infekce propuknou.)
Příznaky obvykle trvají okolo jednoho měsíce a onemocnění se projevuje silnými žaludečními křečemi a průjmem, i když v některých případech (pokud se lamblióza vyskytuje jen v určité omezené oblasti) infekci nemusí provázet vůbec žádné příznaky.
Nejlepší způsob jak se lambliím vyhnout, je nekoupat se v bazénech s kontaminovanou vodou ani ji nepít, mýt si důkladně ruce před jídlem a po manipulaci s plenkami a jiným odpadem, a převařovat, filtrovat nebo chemicky ošetřovat pitnou vodu tam, kde o její kvalitě nic nevíme. Buďte opatrní – nebo možná brzy uslyšíte volání přírody.

Rozměr:
  délka:    15 cm
  výška:     5 cm
  šířka:       6 cm
Cena: 255 Kč

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
www.plysak.cz

www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.