CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Lymská borelióza

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0470
EAN: 874665006024
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 20 ks
Lymská borelióza byla poprvé rozpoznána v 70. letech 20. století v USA poblíž města Lyme ve státě Connecticut a dnes je jedním z nejčastěji hlášených klíšťových onemocnění.
Bakterie Borrelia burgdorferi byla identifikována jako příčina nemoci na začátku 80. let, ačkoli analýzy DNA u hlodavců a klíšťat z přírodovědných sbírek dokazují, že tato bakterie existovala už po staletí, pokud ne dokonce po tisíciletí. Klíšťata přenášejí bakterie Borrelia burgdorferi z malých zvířat na člověka.
Zatímco běžné příznaky zahrnují bolesti, horečky a únavu, charakteristickým symptomem infekce bývá i rozšiřující se kruhovitá vyrážka (neboli EM, erythema migrans). Obvykle se vyrážka rozšiřuje dál od místa přisátí klíštěte a poté se objevuje kdekoliv na těle během několika dní až jednoho měsíce po napadení klíštětem. Zatímco se vyrážka zvětšuje do stran, původní místo bledne a na okrajích se tvoří prstenec, který připomíná volské oko.
Pokud se taková vyrážka objeví a za příčinu máme kousnutí klíštětem, doporučuje se léčba antibiotiky. Protože vyrážka se rozvine jen u 80 % případů a zbylé případy vyžadují další lékařské vyšetření, je možné podstoupit laboratorní testy.
Neléčená lymská borelióza může vést k artritidě, ochrnutí obličeje, meningitidě, a dokonce k narušení kognitivních funkcí, jako je ztráta paměti nebo změna nálad. Když jste venku, dávejte si tedy na klíšťata pozor, jinak byste se mohli stát jejich snadným terčem.

Rozměr:
  výška:  23 cm
  šířka:     5 cm
Cena: 255 Kč

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
www.plysak.cz

www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.