www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Lymská borelióza

Kód zboží:
pl_GMEU-PD-0470
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 12 ks
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
Lymská borelióza byla poprvé rozpoznána v 70. letech 20. století v USA poblíž města Lyme ve státě Connecticut a dnes je jedním z nejčastěji hlášených klíšťových onemocnění.
Bakterie Borrelia burgdorferi byla identifikována jako příčina nemoci na začátku 80. let, ačkoli analýzy DNA u hlodavců a klíšťat z přírodovědných sbírek dokazují, že tato bakterie existovala už po staletí, pokud ne dokonce po tisíciletí. Klíšťata přenášejí bakterie Borrelia burgdorferi z malých zvířat na člověka.
Zatímco běžné příznaky zahrnují bolesti, horečky a únavu, charakteristickým symptomem infekce bývá i rozšiřující se kruhovitá vyrážka (neboli EM, erythema migrans). Obvykle se vyrážka rozšiřuje dál od místa přisátí klíštěte a poté se objevuje kdekoliv na těle během několika dní až jednoho měsíce po napadení klíštětem. Zatímco se vyrážka zvětšuje do stran, původní místo bledne a na okrajích se tvoří prstenec, který připomíná volské oko.
Pokud se taková vyrážka objeví a za příčinu máme kousnutí klíštětem, doporučuje se léčba antibiotiky. Protože vyrážka se rozvine jen u 80 % případů a zbylé případy vyžadují další lékařské vyšetření, je možné podstoupit laboratorní testy.
Neléčená lymská borelióza může vést k artritidě, ochrnutí obličeje, meningitidě, a dokonce k narušení kognitivních funkcí, jako je ztráta paměti nebo změna nálad. Když jste venku, dávejte si tedy na klíšťata pozor, jinak byste se mohli stát jejich snadným terčem.

Rozměr:
  výška:  23 cm
  šířka:     5 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2021
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.