www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů
Naše výdejní místo v Praze je i dále otevřené v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Malárie

Kód zboží:
pl_GMEU-PD-0490
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 4 ks
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
Malárie (z italského slova „špatný vzduch“) je výsledkem práce parazita Plasmodia a komára rodu Anopheles. Když komár bodne infikovaného malárií, absorbuje sáním krve parazity. Jak pokračuje v hodování na krvi dalších hostitelů (pouze samičky pijí krev), přenáší parazity dál a šíří tak nákazu. Játra jsou centrem infekce, ale paraziti postupně napadají a obydlují také červené krvinky, které prasknou a uvolní do krve toxiny. Ty pak způsobují horečku a zimnici typické pro malárii.
Kdysi rozšířená ve všech tropických a subtropických oblastech, malárie byla vymýcena všude, kromě rozvojových zemí. (Jedny z prvních pokusů o kontrolu infekce byly užitečné při dokončení Panamského průplavu, které bylo touto nemocí zdržováno.) Cestovatelé do tropických oblastí si navíc dnes mohou vzít anti-malarika, použít odpuzovače hmyzu (hlavně za svítání a za soumraku, kdy komáři většinou sají krev), obléknout si dlouhé nohavice a rukávy, a spát pod sítěmi nebo v chráněných obydlích.
Pro skoro 40 % světové populace však mohou být tato jednoduchá opatření cenově nedostupná nebo prakticky neproveditelná. Výsledkem je, že infekce malárie se každoročně rozvine až u půl bilionu lidí, z nichž víc jak milión obětí podlehne, a to zejména afrických dětí.
Předešlé pokusy o vymýcení malárie neuspěly díky odporu (biologickému i politickému) proti některým insekticidům a lékům používaným v boji proti komárům Anopheles a parazitům Plasmodium. Nové snahy jsou v pohybu, a každá vteřina se počítá…

Rozměr:
  délka:  15 cm
  šířka:     5 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2020
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.