www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Masožravá bakterie

Kód zboží:
pl_GMEU-PD-0280
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
do 8 dnů
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
Nekróza, při které odumírají buňky a tkáně, není nic pro vegetariány – je to děsivá noční můra obvykle způsobená šílenou bakterií kmenu Streptococcus pyogenes, tou samou bakterií, která může za angíny a spály. (Termín nekróza se používá od 50. let 20. století a odkazuje na „odumírání vláknitých tkání“ mezi svaly, avšak Hippokratés popisoval pacienty, jejichž „maso, šlachy a kosti odpadávaly v celých kusech“.) Je to jedna z nejrychleji se šířících dosud známých infekcí a dokáže strávit až jeden palec velký kus masa za hodinu.
Onemocnění je velmi vzácné, a protože průvodní symptomy se podobají příznakům chřipky, diagnóza často přichází pozdě. Ale protože se případy onemocnění množí, stojí za to podívat se na některé varovné příznaky:
Obyčejně stačí bakterii malinkatá ranka nebo škrábnutí, aby se dostala pod kůži. Bolest, která zdaleka neodpovídá velikosti zranění (jakoby se svaly natahovaly), se obvykle dostaví během 24 hodin. Následují příznaky chřipky a začínají se tvořit nafialovělé puchýře. Bez okamžitého podání antibiotik a chirurgického odstranění infikované tkáně nastává toxický šok a poté…
Cukrovka, předávkování drogami, porod, vysoký věk, obezita, dokonce plané neštovice jsou rizikovými faktory. Ale 50% případů nekróz se objevuje i u mladých a jinak zdravých lidí. Takže pokud si myslíte, že masožravou bakterii máte, ověřte si to rychle – jinak skončíte na jejím jídelním lístku.

Rozměr:
  výška:   13 cm
  průměr:   6 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2021
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.