CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Mořský korýš

Kód zboží: GMEU-PD-0440
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Euphausia superba

Kril jsou malí korýši podobající se krevetám, kteří jsou nejvíce známí jako oblíbená potrava plejtváka obrovského. Největší živočich na zemi, plejtvák obrovský neboli modrá velryba, dokáže spořádat až 6 miliónů kousků krilu denně!
Ve světových oceánech žije mnoho druhů krilu, ale nejznámější je antarktický kril, latinsky Euphausia superba. Dokáže vytvářet obrovská, hustá hejna, která lákají velryby, tuleně, tučňáky, olihně a dravé ryby. Z pohledu biomasy je kril možná nejpočetnější mnohobuněčný živočich na světě.
Kril je druh planktonu, vznášejících se mikroskopických organismů (konkrétně zooplanktonu neboli živočišného planktonu). Kril spořádá i menší druhy zooplanktonu, ale k obědu dává přednost fytoplanktonu (rostlinnému planktonu) – a je to právě hojné množství spořádaných zelených rostlin, co je vidět jako zelené skvrny skrz průhlednou, fosforeskující schránku krilu.
I když mezinárodní společenství postavilo lov plejtváků obrovských v roce 1966 mimo zákon, mnoho rybářů stále loví kril, důležitou potravu mořských živočichů! Úlovek se většinou stává potravou akvarijních rybiček, návnadou nebo potravou pro ryby chované v rybnících a nádržích. Někdy se kril využívá i pro lidskou spotřebu. Kril má intenzivní chuť podobnou krevetám a je velmi slaný. Většinou se podává mletý nebo jako pasta. Ale protože jejich vnější schránky obsahuje jedovatý fluorid, kril musí být ihned zpracován. Jinak i malý kril dokáže zabíjet.

Rozměr:
  délka:    16 cm
  výška:     4 cm
  šířka:       4 cm


Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.