Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů

Mozek

Kód zboží:
pl_GMUS-PD-0099
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 17 ks
Cena za ks s DPH
375,- Kč
ks
Měkký, pokrčený třílitrový mozek ve vaší hlavě je vaše mysl, vaše osobnost a šéf vašeho těla. Od mluvení a vidění, k přemýšlení a zapamatování, váš mozek řídí, co děláte. Dokážete si představit, že 10 miliard neuronů vysílá každou minutu biliony zpráv? Určitě můžete, protože váš mozek vám dává neuvěřitelnou představivost! Ale mozku se věnuje spousta energie, aby si dělal svou práci, a to i pro čtení této karty. Používá 25% všech živin, které jíte, a 25% kyslíku, který dýcháte. Dosažení pouze 2% váhy těla, protože jeho velikost využívá desetkrát více energie než většina ostatních částí těla.

Po mnoha staletích výzkumu a studia, náš mozek stále ještě příliš o sobě neví. Mozek je nejsložitější částí lidského těla a možná nejúžasnější struktura v celém vesmíru.
Některé věci jsme se naučili o jeho třech hlavních částech: nahoře je mozek pro myšlení, učení a pocity; v zadní části je mozeček pro pohyb těla; a dole je mozek pro kontrolu dýchání a dalších automatických procesů.

V mozku není jedno místo pro myšlení a pamať. Tyto procesy se rozkládají mezi mnoha částmi a miliardami nervových buněk. Tyto neurony mají rozšíření vypadající jako pavouk nazývané dendrity a axony, které se spojují v synapsech. Drobné elektrické impulzy procházejí touto nervovou sítí a přenášejí informace kolem mozku a těla. Pokud si pamatujete to, co zde čtete, pak váš mozek dělá dobrou práci a vytváří nové okruhy mezi nervovými buňkami.

Lidský mozek je tou nejdokonalejší věcí. Poskytuje lidem originální myšlenky, nápady a emoce. Váš mozek umožňuje soustředit se, snít a učit se. S ním můžete psát knihy, vytvářet hudbu a řešit složité problémy.
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2020
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.