www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Ničivka

Kód zboží:
pl_GMUS-PD-0450
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
do 8 dnů
Cena za ks s DPH
255,- Kč
ks
Ničivka nebo také Leishmania je tropický parazit, který se primárně na člověka přenáší kousnutím pouštní mouchou. Tento hmyz se vyskytuje v tropických a subtropických oblastech po celém světě.
Nejběžnější projev infekce ničivky je kožní leishmanióza, onemocnění, kdy se na kůži objevují velké suché vředy poblíž místa hmyzího kousnutí – další vředy se mohou šířit i jinde po těle. Tyto vředy mohou časem měnit velikost a vzhled, ten se ale často podobá kráterům se zvednutými okraji. Pokud se suché vředy vytvoří v měkké tkáni nosu nebo úst, mohou mít za následek těžká poškození a znetvoření.
Méně běžnou, ale o to vážnější formou ničivkové infekce je viscerální leishmanióza zvaná též kala-azar neboli v hindštině černá horečka. Tato infekce způsobená ničivkou se projevuje uvnitř lidského těla a zvětšená slezina a játra jsou primárním znakem onemocnění, stejně jako horečka, únava a anémie.
Skotský patolog William Bogg Leishman v roce 1901 poprvé zaznamenal parazita, který infekci způsobuje, při zkoumání stěrů ze zvětšené sleziny. Ačkoliv Charles Donovan učinil podobný objev v roce 1903, předtím než Leischman svoje poznatky stačil publikovat, byl tomuto parazitu způsobujícímu černou horečku věnován název Leischmania donovani, aby tak poctil jména obou svých objevitelů.

Rozměr:
  výška:  17 cm
  šířka:     5 cm (2 cm)
  hloubka: 3 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2021
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.