CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Pivní kvasinka

Kód zboží: GMEU-PD-0060
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Saccharomyces cerevisiae

Už nejméně 6 tisíc let se kvasinka Saccharomyces cerevisiae používá na výrobu piva a chleba. (Je to také jedna z mnoha druhů kvasinek na výrobu vína.) Její latinský název znamená „sladká pivní houba“ – ačkoliv je hojně používána i v biomedicínském výzkumu, mimo jiné proto, že není drahá a rychle roste. Jedna kvasinka se může změnit v 1 milión kvasinek během pouhých šesti hodin, a jediná kapka může obsahovat 5 miliónů kvasinek!
Kvasinky obsahují zvláštní enzymy, které proměňují molekuly cukru na oxid uhličitý a alkohol. („En zume“ znamená v řečtině „kvasící“.) Plyny oxidu uhličitého způsobují kynutí těsta a v pivě vytvářejí bublinky. Alkoholové sloučeniny tedy dělají alkohol alkoholem.
V chlebu se alkohol vypařuje. Ale v pivu a víně se množství alkoholu zvyšuje, dokud se kvasinky nerozpadnou (proto je množství alkoholu v nedestilovaných nápojích omezeno pro mladistvé.)
Jak je možné, že lidé přišli na tajemství kvasinek tolik tisíc let před námi? Ovzduší je plné drobných divokých kvasinkových výtrusů. Jednou se musel některý z nich snést dolů a přistát na pekařském těstě nebo do džbánku se šťávou, a kouzelný kvasinkový efekt byl odhalen!


Rozměr:
  výška:   14 cm
  průměr:   9 cmCena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.