CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Ptačí chřipka

Kód zboží: GMUS-PD-0063
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Influenza A virus H5N1

Ptačí chřipka je, stejně jako její lidský protějšek, vysoce nakažlivý přenosný virus, který může být smrtelný pro celá hejna divokých ptáků a domácí drůbeže – zvlášť když nás jeho odhalení přinutí k masivnímu hubení drůbeže, aby se zabránilo přenosu nemoci na člověka.
Ale přes svoji nechvalnou známost, je to především ptačí virus a ptačí chřipka se na člověka nepřenáší snadno. I když se to podaří, je obvykle pro virus dost obtížné, aby se přenesl z člověka na jiného člověka.
Paradoxně právě proto, že se infekce velmi těžko přenáší na člověka, mají z ní vědci takové obavy: pokud bývají lidé tak vzácně nakaženi ptačí chřipkou, znamená to také, že mají velmi málo přirozených obranných látek proti tomuto viru. Pokud virus zmutuje, aby se mohl lépe šířit, může v krátké době infikovat hodně lidí. Navíc pokud se virus přenese ze zvířete na člověka, dopad na novou hostitelskou populaci je nepředvídatelný. Virus, který je mírný vůči jednomu druhu hostitele, může život jiného hostitele ohrožovat.
Naštěstí téměř všechny poslední případy ptačí chřipky byly výsledkem přímého kontaktu člověka s opeřencem, typicky to bývají lidé, kteří tráví hodně času v blízkosti domácí drůbeže. A těch několik rozpoznaných případů přenosu ptačí chřipky z člověka na člověka jsou téměř výlučně přenosy mezi blízkými příbuznými lidí, kteří se nakazili při práci s drůbeží. Konečně, vědci neustále pracují na vývoji očkovacích látek proti novým kmenům viru, což by mělo pomoci držet ptačí chřipku pěkně v kleci.


Rozměr:
  délka:    10 cm
  výška:    10 cm
  šířka:       3 cm
Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.