CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Řasy

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0010
EAN: 874665005720
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 4 ks
Většina nevábné hmoty ve slizké zelené vodě je tvořena modro-zelenými řasami - sinicemi. (Modro-zelená řasa je obecný název pro všechny sinice.)
Sinice rostou v rybnících, bazénech, v mořském i sladkovodním prostředí po celém světě. Najdeme je i v půdě, pokojových rostlinách, a v symbiotických vztazích i na rostlinách a živočiších. Mohou se vyskytovat jednotlivě nebo růst v koloniích a vytvářet rozsáhlé porosty a vláknité struktury, snadno viditelné lidskému oku.
Sinice nepatří k žádnému jinému druhu řas, ve skutečnosti to jsou bakterie provádějící fotosyntézu.
Sinice rodu Anabaena rády vytvářejí vláknité kolonie zeleného slizu. Páchnou, mají hroznou chuť, a když je sníte, mohou vám způsobit nevolnost. (Delší fyzický kontakt se sinicemi může vyvolat i vyrážku.)
Sinice milují světlo, teplo a stojatou vodu, takže dobrá cirkulace vody reguluje jejich množství. Živé rostliny také pomáhají snižovat populaci sinic tím, že poskytují stinné prostředí a zaručují konkurenci v získávání živin. Někteří živočichové, jako jsou pulci nebo ryby živící se planktonem, mohou tato společenství sinic narušit. A tam, kde se nehledí na ekologickou citlivost (například v bazénech), se o jejich konec postará chlór spolu s algicidem.


Rozměr:
  výška:     6 cm (4 cm)
  šířka:     20 cm
  hloubka:  4 cm (3 cm)
Cena: 255 Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysak.cz

https://www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.