CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Rozsivky

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0670
EAN: GMEU-PD-0670
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 3 ks
Jednobuněčné řasy jsou známy pod vědeckým označením fytoplankton, nebo jako „vznášející se rostliny“. Biddulphia je druh rozsivek, fytoplanktonu, který můžete spatřit jako světle hnědý povlak přichycený na krajích rybníka, kamenech i rostlinách! (V oceánu jsou často přichycené na mořských chaluhách nebo skaliskách na mořském dně.)
Proč se řasám tak dobře daří ve vašem rybníku? Je to proto, že ryby produkují zbytky dusičnanu a amoniaku, které jsou dobrým hnojivem pro rozsivky a jiné řasy. (A jestli jsou v rybníku i živé rostliny, které k růstu potřebují světlo, tím lépe - rozsivky mají také rády světlo!)
Jak zabráníte rozsivkám, aby se roztahovaly na vašem rybníku? Zajistěte dobrou cirkulaci a čištění vody. Testujte vodu pravidelně na dusičnany a čpavek, a pokud je jejich hladina vysoká, proveďte částečnou výměnu vody.  I někteří vodní živočichové živící se řasami pomohou udržovat rybník čistý.
Konečně schránka řasy Biddulphie je z oxidu křemičitého a na povrchu může mít složité a propracované vzory rýh a průduchů. Hornina křemelina, používaná v čistících filtrech akvárií a bazénů, se skládá z fragmentů schránek starých Biddulphií a jiných rozsivek. Protože rozsivky mají mnoho drobných průduchů, křemelina se dá použít na filtrování částeček malých jako 2 mikrony – takže i Biddulphia může pomáhat udržovat vodu čistou!

Rozměr:
  výška:  10 cm
  šířka:    11 cm
  hloubka: 5 cm
Cena: 255 Kč

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
www.plysak.cz

www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.