CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Salmonela

Kód zboží: GMEU-PD-0640
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Salmonella typhimurium

Bakterie Salmonella objevil v roce 1885 americký veterinář Daniel E. Salmon a patří k hlavním příčinám otravy potravinami na světě.

Salmonella je velmi běžná a najdeme ji na mnoha druzích potravin. Mohou ji také přenášet domácí mazlíčci, zejména plazi. Nicméně k nejoblíbenějšímu životnímu prostředí salmonely patří drůbež a vejce a měli bychom s nimi zacházet skutečně opatrně.

Jak tedy bakterie Salmonella překročí mikrobiální cestu, aby se dostaly ke své další oběti? Běžnými cestami jsou dresink na salát césar, doma vyrobený vaječný koňak, zmrzlina, majonéza, holandská majonéza a ledové polevy, o nedopečeném kuřecím ani nemluvě. Často také za nákazu mohou nehygienické postupy v kuchyni, jako je nedodržování důkladného mytí rukou, nádob a povrchů, které přišly do styku se syrovými potravinami.

K salmonelovým infekcím zpravidla dochází po inkubační době 6 až 48 hodin, trvají méně než týden a nevyžadují lékařské ošetření. Avšak ve vážných případech – zpravidla u mladých, starých a lidí s porušeným imunitním systémem – si dehydratace z nadměrného vyměšování vyžádá hospitalizaci. (A pokud se bakterie dostanou mimo gastrointestinální trakt a infikují  krevní oběh, je okamžitá hospitalizace nařízená.)

Třebaže jsou dlouhodobé účinky vzácné, může někdy trvat měsíce, než se zcela obnoví soulad zažívacího a trávicího traktu. (Ve velmi vzácných případech se mohou rozvinout i artritické bolesti známé jako Reiterův syndrom.) Takže buďte rozumní: myjte si ruce a jezte dovařené jídlo, jinak můžete spolknout Salmonellu – a shodit se.Rozměr:
  výška:  14 cm
  šířka:     4 cmCena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.