CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Spalničky

Kód zboží: GMEU-PD-0515
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Morbillivirus

Spalničky, někdy též nazývané zarděnky, je velmi dobře známý a vysoce nakažlivý virus. Ačkoli jsou jeho typickými příznaky rudé tělo pokrývající skvrny často doprovázené zvýšenou teplotou, ve skutečnosti se jedná o respirační (dechové) onemocnění, které může vézt k životu ohrožujícím onemocněním jako jsou například zápal plic nebo encefalitida ( a nebo k otokům na mozku či degeneraci). Opravdu vážné je toto onemocnění v zemích, kde je zvýšený výskyt podvyživených osob a se špatnou hygienou. Pro jejich obyvatele mohou být spalničky osudové.
 
Dobrou zprávou je, že v roce 1963 se vědcům podařilo vytvořit vakcínu, a to přímo ze samotného viru, tedy téměř všechny děti z rozvinutého světa jsou proti tomuto onemocnění očkované, kdy samotná vakcína je očkováním souběžně proti příušnicím a zarděnkám. (V současné době se do očkovací látky rovněž přidává vakcína proti planým neštovicím.)
 
V rozvojových zemích však, kde není očkování nijak rozšířeno, zůstávají spalničky stále často léčeným onemocněním. Světová zdravotnická organizace prohlásila spalničky za jednu z předních příčin předčasného úmrtí dětí, jemuž lze předcházet očkováním.
Naštěstí je neustále vyvíjeno mezinárodní úsilí o rozšíření očkování proti spalničkám, které má blahý vliv na omezení výskytu této nemoci po celém světě. Tyto kampaně i nadále pokračují, tedy bude i přibývat více zachráněných životů.
 
(Nezaměňujte si spalničky s tzv. Německými spalničkami – zarděnkami, které jsou způsobeny zcela jiným virem).

Rozměr:
  výška:      8 cm
  šířka:      14 cm
  hloubka: 10 cm


Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.