CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Spalničky

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0515
EAN: 874665002200
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 6 ks
Spalničky, někdy též nazývané zarděnky, je velmi dobře známý a vysoce nakažlivý virus. Ačkoli jsou jeho typickými příznaky rudé tělo pokrývající skvrny často doprovázené zvýšenou teplotou, ve skutečnosti se jedná o respirační (dechové) onemocnění, které může vézt k životu ohrožujícím onemocněním jako jsou například zápal plic nebo encefalitida ( a nebo k otokům na mozku či degeneraci). Opravdu vážné je toto onemocnění v zemích, kde je zvýšený výskyt podvyživených osob a se špatnou hygienou. Pro jejich obyvatele mohou být spalničky osudové.
Dobrou zprávou je, že v roce 1963 se vědcům podařilo vytvořit vakcínu, a to přímo ze samotného viru, tedy téměř všechny děti z rozvinutého světa jsou proti tomuto onemocnění očkované, kdy samotná vakcína je očkováním souběžně proti příušnicím a zarděnkám. (V současné době se do očkovací látky rovněž přidává vakcína proti planým neštovicím.)
V rozvojových zemích však, kde není očkování nijak rozšířeno, zůstávají spalničky stále často léčeným onemocněním. Světová zdravotnická organizace prohlásila spalničky za jednu z předních příčin předčasného úmrtí dětí, jemuž lze předcházet očkováním.
Naštěstí je neustále vyvíjeno mezinárodní úsilí o rozšíření očkování proti spalničkám, které má blahý vliv na omezení výskytu této nemoci po celém světě. Tyto kampaně i nadále pokračují, tedy bude i přibývat více zachráněných životů.
(Nezaměňujte si spalničky s tzv. Německými spalničkami – zarděnkami, které jsou způsobeny zcela jiným virem)
Rozměr:
  výška:      8 cm
  šířka:      14 cm
  hloubka: 10 cm
Cena: 255 Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysak.cz

https://www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.