CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Vzteklina

Kód zboží: pl_GMEU-PD-0600
EAN: 874665006123
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 2 ks
Jak je to ve známé písni Noëla Cowarda, „jen vzteklí psi a Angličani vycházejí ven za poledního slunce“ – ale aspoň psi by pro to snad mohli mít omluvu. V pozdních stádiích vzteklina vyvolává horečku, způsobuje nespavost, halucinace, pěnu u úst a mimořádnou agresivitu.
Viry vztekliny jsou přítomné ve slinách nakažených zvířat a kousnutí je hlavním prostředkem přenosu, což je také jeden z důvodů, proč vzteklí psi byli už od starověku postrachem lidí. (Hned dalším důvodem jsou jejich ostré zuby.) Po infikaci trvá viru vztekliny 3-12 týdnů než se cestou nervů rozšíří do míchy a odtud do mozku.
Jakmile se objeví příznaky, smrt je nevyhnutelná. Vhodná léčba během inkubační doby přesto může infekci vyléčit, tento objev učinil Louis Pasteur v roce 1885, který použil novou vakcínu na záchranu chlapce kousnutého vzteklým psem. Od Pasteurova vynálezu se počet úmrtí na vzteklinu snížil o 99 %. Deseti miliónům lidí ročně, jež jsou vystaveni infekci vztekliny, se aplikuje následná preventivní léčba.
Protože léčba je bolestivá a drahá, častá varování jsou na místě, zvlášť v případě, kdy zvíře nemůže být testováno. Ale proč čekat na varování? Ujistěte se, že vaše domácí zvířata mají očkování proti vzteklině a všechna patřičná přeočkování, vyhněte se kontaktu s divokými a zatoulanými zvířaty, a když vás nějaké zvíře kousne, vyčistěte si ránu a zavolejte ihned doktora.

Rozměr:
  výška:   15 cm
  šířka:      7 cm
Cena: 255 Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Doporučujeme

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysak.cz

https://www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.