CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Žaludeční sliznice

Kód zboží: pl_GMUS-PD-0732
Výrobce: GiantMicrobes
Záruka: 2 roky
Dostupnost: SKLADEM 4 ks

Žaludek přijímá, drží a částečně tráví jídlo. Tento orgán podobný váčku je ve skutečnosti malý, ale když jíte, žaludeční stěna se rychle roztáhne, aby pojala až 3 litry. Míchá a mísí jídlo s kyselinami a enzymy. Silné svaly lemující potravu ze žaludeční kaše, rozkládající tuky a bílkoviny. 
Když vidíte nebo cítíte jídlo, malé žaludeční žlázy vylučují žaludeční šťávu. Tato žaludeční šťáva je většinou kyselina chlorovodíková s nádechem enzymu pepsin, který tráví proteiny. Kyselina aktivuje pepsin, rozkládá jídlo a také ničí bakterie. Váš žaludek produkuje až 3 litry žaludeční šťávy každý den. Slizniční buňky, které lemují žaludek, jej chrání před kyselinou, takže žaludek sám sebe nestráví!

Ve srovnání s jinými stvořeními není lidský žaludek příliš vzrušující. Žaludek modré velryby pojme 900 kilogramů jídla. Kravský žaludek je rozdělen do čtyř samostatných sekcí, ve kterých jsou uloženy mikroby s trávou. Žaludeční dutina medúzy přeměňuje jídlo na krémovou tekutinu, která se přenáší přímo do jeho oběhového systému; zbytky jsou vyhnány zpět ze žaludku medúzy stejným způsobem, jakým vstoupili. 

Cena: 255 Kč

Doporučujeme

Mor

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
www.plysak.cz

www.plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.