CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Zápal plic

Kód zboží: GMEU-PD-0575
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Streptococcus pneumonia

Zápal plic je onemocnění plic, při kterém se plicní sklípky neboli alveoly zanítí a naplní tekutinou. Alveoly jsou malé, vzduchem vyplněné váčky uvnitř plic, ve kterých probíhá výměna vzduchu. Zápal plic se může objevit náhle a ve vážných případech vám může „vyrazit dech“.
Existuje mnoho různých příčin zápalu plic, od virů, plísní, parazitů, po různá fyzická poranění – ačkoliv běhání v dešti bez kabátu mezi ně nepatří. Ale nejčastější příčinou zápalu plic bývá bakterie Streptococcus pneumonia. Jako vůdce gangu čítajícího více než 80 bakterií pneumokoků, Streptococcus pneumonia je tak běžnou příčinou zápalu plic, že proti němu byla vyvinuta vakcína, která by je dokázala (a ještě 23 nejhorších druhů pneumokoků) držet na uzdě.
Očkování se doporučuje těm, kteří jsou nejnáchylnější k plicním infekcím, jako jsou starší lidé a lidé s dýchacími onemocněními, slabým imunitním systémem nebo chronickými chorobami.
Protože se zápal plic často objevuje i jako komplikace chřipkové infekce, ohroženým skupinám lidí se doporučují také injekce proti chřipce. Na rozdíl od injekcí proti chřipce, jedna dávka očkovací látky proti zápalu plic poskytuje dlouhodobou ochranu proti onemocnění, přesto se v některých případech doporučuje aplikovat ještě jednu dávku.
Jestliže patříte k ohrožené skupině, nezadržujte dech. Proveďte preventivní opatření a vydechněte si

Rozměr:
  výška:   10 cm
  šířka:      6 cm


Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.