CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Zombie Virus

Kód zboží: GMEU-PD-0850
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Ani smrt nemůže zastavit tento virus v jeho šíření.

Když se francouzští vědci Jean-Michel Claverie a Chantal Abergel dozvěděli, že byly oživeny rostliny z 30 000 let starých semen, nalezených v zásobárně veverky, pohřbené hluboko v sibiřském permafrostu, požádali ruský tým o vzorky ledu. Pak k pokusným vzorkům přidali živé améby, a přinutili spící viry, ukryté v ledu, k akci. Viry napadali améby a začali se v nich replikovat.
Když je vědci prozkoumali, zjistili, že jsou v mikroskopickém měřítku naprosto enormní. V řádu mikrometrů, ale jsou velké jako většina bakterií, stejně velké jako nejmenší známé volně žijící eukaryotické buňky a jsou dobře viditelné i při použití standardních mikroskopů. (Vědci pojmenovali virus pithovirus sibericum, protože jeho tvar připomínal starověké řecké sklenice na víno "pithos").
Naštěstí se zdá, že primárně tento zombie virus představuje hrozbu pro mikroskopické améby. Nicméně vědci také objevili jiné velké viry, jako Pandora-viry, a "mikrob mimcing" viry, nebo-li Mimiviry. Přesto že, patologie těchto virů není ještě známa, protilátky na obří viry nebyly u lidí zjištěny, a to znamená, že můžeme být hostiteli obřích virů.
Genetický materiál z těchto virů je neobyčejný a přesahuje omezené znalosti těchto forem života, a velmi zaujal vědeckou komunitu pro možnosti nových objevů. Ale pouze čas ukáže, co dalšího se skrývá hluboko pod ledem a čeká na návrat z mrtvých….

Rozměr:
  výška: 16 cm
  šířka:   11 cm
Cena: 255,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.