CZ SK
+420 603 417 312
info@plysak.cz

Klíčenka - Chlamydie

Kód zboží: GMUS-KEY-0130
Záruka: 2 roky
Dostupnost: skladem 5 kusů
Klíčenka s plastovým přívěškem.

Chlamydia trachomatis

Chlamydie je asi nejběžnější ze všech pohlavně přenosných nemocí, i když se o ní poměrně málo mluví. Může způsobit symptomy jako výtoky, pocity pálení, abnormální krvácení, bolest a nucení ke zvracení, ale tyto příznaky se snadno zamění za symptomy způsobené kapavkou. Navíc u téměř tří čtvrtin žen a skoro poloviny mužů nevyvolávají chlamydie vůbec žádné příznaky.
 
Neléčená infekce se v klidu šíří, až může napadnout vejcovody a vaječníky a způsobit trvalé poškození ženské rozmnožovací soustavy, a v některých případech dokonce neplodnost. (Může také vést k zánětům nadvarlete u mužů, jež mohou způsobit sterilitu.) Naštěstí na chlamydie existují levné a spolehlivé testy a chlamydie dobře reagují na antibiotika. Bohužel léčba často přichází příliš pozdě.

Kromě svého venerického dopadu způsobuje Chlamydia trachomatis také trachom, nejčastější příčinu vyhnutelné slepoty na světě. Opakovaná nákaza bakterií časem způsobí obrácení očních víček a neléčené zjizvení nakonec poškozuje zrak.

Trachom se převážně omezuje na rozvojové země s omezeným přístupem k lékařské péči. Protože se však bakterie C. trachomatis mohou přenášet z matky na dítě při porodu, polovina dětí narozených matkám s chlamydiemi vstupuje na svět s infekcí očí, nebo ještě hůř: chlamydie prokazatelně způsobuje zápal plic malých dětí i předčasné porody a mrtvě narozené děti.

Rozměry:
Průměr - 5 cm

Cena: 135,- Kč
Pokud máte dotaz na zboží rádi jej zodpovíme.

Kontakt

Výdejní místo:
Getrun s.r.o. (recepce autosalonu)
Hornokrčská 2, Praha 4, 14000

Otevírací doba:
Vyzvednutí zboží dle dohody

Plysak.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.