www.plysak.cz
Plyšáci a hračky nejen pro nejmenší
Garance dětské spokojenosti
Doprava zdarma od 1.000,-
Více než 13000 produktů
Naše výdejní místo v Praze je i dále otevřené v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Klíčenka - Chlamydie

Kód zboží:
pl_GMUS-KEY-0130
Výrobce:
GiantMicrobes
Dostupnost:
SKLADEM 6 ks
Cena za ks s DPH
135,- Kč
ks
Klíčenka s plastovým přívěškem.

Chlamydia trachomatis

Chlamydie je asi nejběžnější ze všech pohlavně přenosných nemocí, i když se o ní poměrně málo mluví. Může způsobit symptomy jako výtoky, pocity pálení, abnormální krvácení, bolest a nucení ke zvracení, ale tyto příznaky se snadno zamění za symptomy způsobené kapavkou. Navíc u téměř tří čtvrtin žen a skoro poloviny mužů nevyvolávají chlamydie vůbec žádné příznaky.
 
Neléčená infekce se v klidu šíří, až může napadnout vejcovody a vaječníky a způsobit trvalé poškození ženské rozmnožovací soustavy, a v některých případech dokonce neplodnost. (Může také vést k zánětům nadvarlete u mužů, jež mohou způsobit sterilitu.) Naštěstí na chlamydie existují levné a spolehlivé testy a chlamydie dobře reagují na antibiotika. Bohužel léčba často přichází příliš pozdě.

Kromě svého venerického dopadu způsobuje Chlamydia trachomatis také trachom, nejčastější příčinu vyhnutelné slepoty na světě. Opakovaná nákaza bakterií časem způsobí obrácení očních víček a neléčené zjizvení nakonec poškozuje zrak.

Trachom se převážně omezuje na rozvojové země s omezeným přístupem k lékařské péči. Protože se však bakterie C. trachomatis mohou přenášet z matky na dítě při porodu, polovina dětí narozených matkám s chlamydiemi vstupuje na svět s infekcí očí, nebo ještě hůř: chlamydie prokazatelně způsobuje zápal plic malých dětí i předčasné porody a mrtvě narozené děti.

Rozměry:
Průměr - 5 cm
Uvedená cena je za 1 ks.
www.plysak.cz
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753
GetRun
© www.plysak.cz 2020
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.